Výcvik štěňátek na víkenďáku

Nejdříve si přečtěte základní informace a nezapomeňte si objednat základní pomůcky pro výcvik štěňátka
Model víkenďáku Nice Friend je skvělý právě pro socializaci štěňátek. Dá se říci, že štěnátko kromě toho, že pár minut denně „cvičí“,  je skvěle socializováno – zvyká si na cizí (bezproblémové) psy, prostředí (hotel, pokoj, restaurace, cvičák), společné vycházky i venčení.

Po celý víkenďák se toho ještě mnohem více než štěňátko, naučí jeho páneček. Je zde dostatečný prostor, abychom si řekli, ale také názorně ukázali mnoho ze správné výchovy štěňátka, pomohli k vybudování dokonalého týmu vůdce a pes. Pes milující a respektující svého milujícího vůdce.

Při včasné návštěvě víkenďáku se nám podaří předejít mnoha zlozvykům a chybám při výchově a socializaci štěňátka.

Kdy začít ? Z toho co píšu výše je zřejmé, že čím dříve – tím lépe. Samozřejmě pěkně hrou ! Je přeci jen rozdíl, když přivezete psí miminko, které chce vše hned umět,  má ještě pud následování a nepřekonatelnou touhu udělat Vám ve všem radost. Je vše mnohem jednodušší, když přijedete s 3 měsíčním štěňátkem, než když přijedete s půlročním „útěkářem“, kterého už bohužel poznamenala neodborná výchova 🙂

O  výcviku malé štěňátko ani netuší … jen se naučí krásné hře se svým vůdcem, skvělé hře na celý život.
 
 

     

     

Další videíčka 

Orientační výcvikový plán
Přesný rozvrh výcviku se zájemci dozví první den po večeři a výcviku poslušnosti na vstupním školení (20 – 21 h) – bude upřesněn dle skutečné účasti psů na místě. Pejsci budou rozděleni na základě jejich pokročilosti výcviku, věku, zájmu o přípravu na konkrétní zkoušky. Rozpis výcviku – přesných časů a míst pro všechny psy bude od sobotního rána vyvěšen na nástěnce.


První den

16 h příjezd

18 h večeře

19 h poslušnost společně se staršími psy (místo výcviku – osvětlené hřiště za penzionem) , poté rozdělení do skupin na sobotní a nedělní výcvik ( přezkoušení pokročilosti výcviku, aportu, přinášení zvěře atd. )

20 h miniškoleníčko
s možností nákupu potřebného vybavení – vodítka, aporty atd…


Další dny

chuťové práce : individuální lekce – 20 minut dopoledne, 20 minut odpoledne (štěňátka se střídají během hodiny tak, aby štěňátko cvičilo vcelku maximálně 5 minut)
začátek aportu

večer poslušnost ve skupině


Poslední den pobytu

chuťové práce : individuální lekce – 20 minut dopoledne (štěňátka se střídají během hodiny tak, aby štěňátko cvičilo vcelku maximálně 5 minut)

chuťové práce = dohledávka – práce nosem na povel píšťalkou, začátky handlingu, memory marking, práce na vodě, práce u nohy
začátek aportu

 

Náročnost, způsob a délka výcviku bude přizpůsobena individuálním možnostem štěňátka v danou chvíli tak, aby byl výcvik každého nového cviku zakončen úspěchem pejska, aby měl z výcviku radost nejen vůdce, ale i jeho štěňátko !

Nabízíme možnost videodokumentace vašeho výcviku – plno lidem dala možnost sledovat vlastní výcvik, doporučení rady, ale i vlastní chyby doma v pohodlí domova s odstupem času ještě více, než samotný výcvik – nutno přiobjednat hned první den výcviku.